Schedule

Thu Feb 21
5:30 PM
Ursuline
at Heidelberg (Play4Kay Breast Cancer Awareness game)
Fri Feb 22
at Regional Tournament
West Liberty University
Fri Feb 22
at GMAC Championship
Findlay, Ohio
Fri Feb 22
1:00 PM
vs. Maryville (MO)
@ Evansville, Ind. Regional Crossover
Fri Feb 22
3:00 PM
vs. Bellarmine
@ Evansville, Ind. Regional Crossover
Sat Feb 23
at GMAC Championship
Findlay, Ohio
Sat Feb 23
10:00 AM
at Ferris St.
Sat Feb 23
12:00 PM
vs. McKendree
@ Evansville, Ind. Regional Crossover
Sat Feb 23
12:00 PM
at Lock Haven
Sat Feb 23
12:00 PM
vs. Wayne St. (Mich.)
@ Cincinnati, Ohio Schott Stadium
Sat Feb 23
1:00 PM
Lake Erie
at Heidelberg - Senior Night
Sat Feb 23
2:00 PM
vs. Southern Ind.
@ Evansville, Ind. Regional Crossover
Sat Feb 23
2:30 PM
at Ferris St.
Sat Feb 23
3:00 PM
Lake Erie
at Heidelberg - Senior Day/Alumni Reception
Sat Feb 23
3:30 PM
vs. Wayne St. (Mich.)
@ Cincinnati, Ohio Schott Stadium
Sun Feb 24
10:00 am
Alma
Sun Feb 24
4:45 pm
Hiram
Sun Feb 24
3:15 pm
University of Michigan
Sun Feb 24
at Ohio State Western
Sun Feb 24
TBA
vs. Michigan Tech
@ Midland, Mich. Midland Tennis Center
Sun Feb 24
TBA
vs. Michigan Tech
@ Midland, Mich. Midland Tennis Center
Sun Feb 24
11:00 AM
vs. Truman
@ Evansville, Ind. Regional Crossover
Sun Feb 24
12:00 PM
vs. Wayne St. (Mich.)
@ Cincinnati, Ohio Schott Stadium
Sun Feb 24
1:00 PM
vs. Quincy
@ Evansville, Ind. Regional Crossover
Mon Feb 25
5:00 PM
Lake Superior St.
Mon Feb 25
5:00 PM
Lake Superior St.
Thu Feb 28
5:15 PM
at Alderson Broaddus
Thu Feb 28
7:30 PM
at Alderson Broaddus
Fri Mar 01
4:00 PM
at Slippery Rock
Sat Mar 02
at Ohio State Hunt
Sat Mar 02
TBA
vs. Lenoir-Rhyne
@ Hilton Head, S.C.
Sat Mar 02
TBA
vs. Lenoir-Rhyne
@ Hilton Head, S.C.
Sat Mar 02
12:00 PM
vs. Malone
@ Winter Park, Fla. Alfond Stadium (Rollins College)
Sat Mar 02
1:00 PM
at Davis & Elkins
Sat Mar 02
1:45 PM
vs. Bloomfield
@ Orlando, Fla. Spring Break March 1-10
Sat Mar 02
2:00 PM
at Davis & Elkins
Sat Mar 02
4:00 PM
vs. USciences
@ Orlando, Fla. PFX Games - Spring Break
Sun Mar 03
at Ohio State Western Regionals
Sun Mar 03
at Ohio State Hunt
Sun Mar 03
9:00 AM
vs. Florida Southern
@ Hilton Head, SC
Sun Mar 03
9:00 AM
vs. Western Ore.
@ Orlando, Fla. Spring Break March 1-10
Sun Mar 03
10:00 AM
vs. Ashland
@ Kissimmee, Fla. Osceola Heritage Park #1
Sun Mar 03
11:15 AM
vs. Wayne St. (Neb.)
@ Orlando, Fla. Spring Break March 1-10
Sun Mar 03
1:00 PM
at Mercyhurst
Mon Mar 04
TBA
vs. West Liberty
@ Hilton Head, S.C.
Mon Mar 04
10:30 AM
vs. Northern St.
@ Auburndale, Fla. Lake Myrtle Sports Park #5
Tue Mar 05
TBA
vs. Erskine
@ Hilton Head, S.C.
Tue Mar 05
TBA
vs. Erskine
@ Hilton Head, S.C.
Tue Mar 05
6:00 PM
at Florida Southern
Tue Mar 05
6:00 PM
vs. Embry-Riddle (FL)
@ Kissimmee, Fla. Osceola Heritage Park Stadium
View Full Schedule

Results

Sat Jan 26
at Pitt State No team score
Sat Jan 26
1:00 pm
Findlay L, 118-13
Sat Jan 26
Final
Ohio Dominican W, 93-79
Sat Jan 26
Final
Ohio Dominican L, 83-69
Thu Jan 31
Final
at Hillsdale L, 90-72
Thu Jan 31
Final
at Hillsdale L, 81-76
Fri Feb 01
GMAC Duals No team score
Tiffin, Ohio
Fri Feb 01
After first day
at Hillsdale 4th of 16
Hillsdale, Mich.
Fri Feb 01
After first day
at Hillsdale 1st of 13
Hillsdale, Mich.
Fri Feb 01
Final
at Lewis W, 4-3
Fri Feb 01
Final
at Lewis L, 5-2
Sat Feb 02
GMAC Duals No team score
Tiffin, Ohio
Sat Feb 02
at Hillsdale 3rd of 19
Hillsdale, Mich.
Sat Feb 02
Final
at Findlay L, 75-66
Sat Feb 02
Final
at Ohio Wesleyan W, 9-0
Sat Feb 02
Final
at Findlay L, 110-85
Sat Feb 02
Final
at Ohio Wesleyan W, 7-2
Sun Feb 03
12:45 PM
at Hiram L, 14-2
Sun Feb 03
1:30 PM
at Olivet L, 13-3
at Hiram
Thu Feb 07
Final
at Trevecca Nazarene L, 95-67
5:30 PM CST
Thu Feb 07
Final
at Trevecca Nazarene L, 83-74
7:30 PM CST
Fri Feb 08
at WCWA Nationals 22nd of 36
Atlanta, Ga.
Sat Feb 09
1:00 PM
Urbana W, 52-0
Tiffin, Ohio
Sat Feb 09
Tiffin Dragon Invite 1st of 12
Tiffin, Ohio
Sat Feb 09
at Otterbein Hunt 4th of 9
Sat Feb 09
Final
at Ky. Wesleyan L, 87-62
12 PM CST
Sat Feb 09
Final
at Ky. Wesleyan W, 85-81
2:00 PM CST
Sat Feb 09
Final
vs. Indiana Tech W, 5-2
@ Lexington, Ohio Lakewood Racquet Club
Sun Feb 10
at Otterbein Hunt 4th of 9
Sun Feb 10
Final
vs. Purdue Northwest W, 6-1
@ Lexington, Ohio Lakewood Racquet Club
Wed Feb 13
vs. G-MAC Championships 9th of 10
@ Canton, Ohio
Wed Feb 13
vs. G-MAC Championships 2nd of 8
@ Canton, Ohio
Thu Feb 14
vs. G-MAC Championships 9th of 11
@ Canton, Ohio
Thu Feb 14
vs. G-MAC Championships 2nd of 8
@ Canton, Ohio
Fri Feb 15
vs. G-MAC Championships 9th of 11
@ Canton, Ohio
Fri Feb 15
vs. G-MAC Championships 2nd of 9
@ Canton, Ohio
Fri Feb 15
Final
vs. Indianapolis L, 9-2
@ Hemdersonville, TN
Fri Feb 15
Final
vs. Missouri S&T W, 3-2
@ Hendersonville
Fri Feb 15
Final
Davenport W, 11-6
Fri Feb 15
Final - 8 innings
vs. Shepherd L, 7-6
@ Baltimore, Md. Calvert Prep School
Fri Feb 15
Final
vs. Shepherd W, 5-2
@ Baltimore, Md. Calvert Prep School
Sat Feb 16
at Kent State No team score
Sat Feb 16
vs. G-MAC Championships 10th of 11
@ Canton, Ohio
Sat Feb 16
vs. G-MAC Championships 2nd of 9
@ Canton, Ohio
Sat Feb 16
at Ohio Wesleyan Western 2nd of 6
Greene County Career Center, Xenia, Ohio
Sat Feb 16
Final
at Cedarville L, 90-50
Sat Feb 16
Final
vs. Shepherd L, 17-4
@ Baltimore, Md.
Sat Feb 16
Final
at Cedarville L, 86-80
Sun Feb 17
12:15 PM
at Olivet W, 11-9
at Alma
Sun Feb 17
6:15 PM
at Michigan L, 15-2
at Alma
View Full Schedule

Buttons

Banners